Apteczka biblioteczka

L.pTematykaTytuł książkiAutorZagadnienia/ opis
                          1                      Propozycje  książek gdy coś nas trapi  Dziewczynka, która zgubiła uśmiech    Miranda HartHistoria, która sprawi , że będziesz się śmiać i wzruszać jednocześnie. Pierwsza dziecięca książka nagradzanej bestsellerowej autorki i komika Mairandy Hart.
Głupia jak wszyscyEwa Maria OstrowskaHistoria o odwadze, odpowiedzialności i potrzebie akceptacji
Długa lekcjaEwa OstrowskaO dojrzewaniu w różnych sytuacjach
IgorBarbara CiwoniukOpowiadanie o szkolnych doświadczeniach dyslektycznych.
Pozłacana rybkaBarbara KosmowskaO dojrzewaniu i życiu. Dojrzewanie to trudny okres dla każdego nastolatka- zwłaszcza jeśli rodzice się rozwiedli, nie akceptuje się nowej partnerki ojca, a do tego ma się przyrodnie rodzeństwo.  
  GrubyAleksander MinkowskiO odwadze i pierwszej miłości.  Powieść z wątkami autobiograficznymi . Tytułowy bohater powraca wraz z rodzicami z Syberii. Przeżył tam koszmar zesłania, mrozu i głodu. Czy potrafi przystosować się do warunków po powrocie?
    Julka        Elżbieta Jodko- KulaOpowieść o samotności, potrzebie akceptacji, problemach rodzinnych. Julka, utalentowana muzycznie jedynaczka, po rozwodzie swoich rodziców przeprowadza się . W nowym miejscu czuje się samotna, nie ma a jej zapracowani rodzice nie znajdują dla niej wystarczająco dużo czasu. Dziewczyna staje przed koniecznością uporządkowania swojego świata. Jak poukłada sobie skomplikowane relacje z rodzicami? Czy znajdzie pokrewną duszę, przyjaźń i wsparcie?
  Dziewczynka z parku  Barbara KosmowskaO stracie bliskiej osoby, sens bolesnych doświadczeń. „ Dziewczynka z parku to książka opowiadająca o przemijaniu i trudnym temacie śmierci. Równie bolesne staje się to dla dzieci, które tęsknią za wspólnymi chwilami z rodzicem.
  My dwie, my trzy, my cztery    Sarah CrossanO dorastaniu, o sile miłości i wybaczania. Czy można pokochać matkę, która nas opuściła i przez 11 lat się nie odzywała? To powieść inna niż większość książek dla młodzieży. Nie ma w niej przemocy, wątek miłosny pojawia się dopiero pod koniec – a jednak wzrusza i trzyma w napięciu
Własny pokójBarbara CiwoniukO trudnych sprawach w okresie dojrzewania, rodzice się rozwodzą, przemoc w szkole, brak akceptacji swojego wyglądu, marzenie posiadania swojego domu.
Ten grubyBarbara CiwoniukOpowieść o chłopcu, który znajduje sposób na walkę z własnymi słabościami. Pośmiewisko całej szkoły, nadopiekuńcza mama, toksyczna rodzina.
Musisz to komuś powiedziećBarbara CiwoniukJest to  książka niosącą ze sobą wiele życiowych mądrości, podpowiedzi, pozwalających na radzenie sobie z różnego rodzaju problemami.
     
            2            Boże NarodzenieOpowiadania bożonarodzenioweBruno FerreroKsiążka jest zbiorem ponad pięćdziesięciu historii na Adwent, Boże Narodzenie oraz Objawienie Pańskie,  nazwane także świętem Trzech Króli.
  Jak Winston uratował święta  Alex Smith   To magiczna, świąteczna historia podzielona na 24 i pół rozdziału, tak aby czytelnik mógł rozpocząć lekturę 1 grudnia i zakończyć w pierwszy dzień Bożego Narodzenia – zgodnie z lubianym przez dzieci schematem kalendarza adwentowego! 
  Grudniowy gość  Siri Spont, Maria Łaś“Grudniowy gość” to 24 rozdziały przeznaczone do czytania po jednym na każdy grudniowy wieczór, aż do Wigilii. Książka  opowiada nie tylko o przygotowaniu do świąt, ale także porusza ważne, często smutne tematy. Pokazuje, jak ważne są ludzkie uczucia i tłumaczy, że ich wyrażanie jest niezwykle potrzebne. Propozycja na wspólne grudniowe wieczory może być fajnym rodzinnym rytuałem.
            Cudowne Boże Narodzenie i inne świąteczne opowieści  Louisa May AlcottŚwiąteczne opowieści o przyjemności czynienia dobra, pełne ciepła i miłości opowiadania amerykańskiej pisarki Louisy May Alcott – pionierki literatury kobieciej i powieści dla dziewcząt – to zabawne i poruszające historie, które urzekają swoją prostotą i uczą ponadczasowych wartości.
  Gwiazdkozaur  Fletcher TomTo książka o magii wyobraźni. O tym, że warto myśleć szeroko i nie bać się wymyślać historii niestworzonych. W “Gwiazdkozaurze” ciągle zmieniają się tropy, tempo nie zwalnia, a napięcie rośnie. Lektura jest jazdą bez trzymanki w saniach ciągniętych przez Bajecznie Magiczne Latające Renifery poganiane przez wielkiego Mikołaja i maleńkie elfy. 
Cudowne Boże Narodzenie i inne świąteczne opowieściLouisa May AlcottLosy biednej rodziny, samotnej babci czy dziewczyny z sierocińca pokazują, że prawdziwy duch świąt Bożego Narodzenia objawia się w postaci dobroczynności, a niesienie pomocy  tym, którzy jej potrzebują, jest najcudowniejszym przeżyciem na świecie.
A ja kocham Mikołaja antologia dla dzieciZb.Opowiadania, wiersze, baśnie, bajki
 Życie i przygody Świętego MikołajaL.Frank BaumPełna uroku, ciepła i baśniowości opowieść o Świętym Mikołaju.
Dlaczego co roku ubieramy choinkę? Boże Narodzenie w pytaniach dzieci i dorosłych odpowiedziach.
GwiazdkozaurTom FletcherPoruszająca opowieść  o wyjątkowym chłopcu i jego magicznej, świątecznej przygodzie.
Niezbędnik świątecznyAnna PaszkiewiczKsiążka zawiera gwiazdkowe opowiadania, ciekawostki o świętach i instrukcje wykonania dekoracji.
Idą ŚWIĘTA  Monika Utnik- StrugałaO Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie.
     
        3          HistoriaWilczekKatarzyna Ryrych,                Sylwia SzyrszeńMroczne i trudne czasy PRL-u widziane oczami dziecka.  Charakterystyczne aspekty rzeczywistości stanu wojennego.
  Ale historia. Ta potworna wojna  Grażyna BąkiewiczZ humorem przekazane fakty historyczne i ciekawostki.  Grupka nastolatków przenosi się w czasy drugiej wojny światowej. Mają sprawdzić, jak udało się pokonać Hitlera i zakończyć tę potworną wojnę. Przy okazji pomogą uratować przed kradzieżą „Bitwę pod Grunwaldem” Jana Matejki i nauczą się śpiewać zakazane piosenki.
    Zaklęcie na „w”    Michał RusinekHistoria małego Włodka, któremu pewnego roku kończą się wakacje, a zamiast szkoły – zaczyna wojna. Chłopiec nie bardzo wie, czym ona jest, ale ponieważ dorośli mówiąc o niej, ściszają głos, domyśla się, że to zaklęcie jakiegoś złego czarnoksiężnika. Zaklęcie, które sprawia, że ze świata znikają kolory i staje się czarno-biały…Wzruszająca literatura faktu dla najmłodszych wydana w koedycji z Muzeum Powstania Warszawskiego
  Teraz tu jest nasz dom  Barbara GawrylukHistoria jednej z rodzin z Doniecka, którą wojna na Ukrainie zmusiła do ucieczki z domu. Ponieważ rodzina (polsko-ukraińska) chce pozostać anonimowa, żeby jak najszybciej zasymilować się z Polakami, nie podano ich nazwisk ani nazwy miasta, w którym osiedli.
Jaki znak Twój?Michał RusinekO polskości, ojczyźnie, wolności każdy może mówić własnym głosem- wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości
          Mała wojna          Katarzyna RyrychWe wrześniu 1939 roku wszystkim wydawało się, że wojna potrwa tylko parę tygodni, a już z pewnością nie dotrze do niewielkiej willi stojącej przy jednej z uliczek na obrzeżach Lwowa. Wiele mówi się o bohaterach ginących w nierównej walce tam, gdzie szalała wielka wojna, zaś ci, którzy prowadzili swoją małą wojnę, pomagając najsłabszym tego świata – dzieciom, starcom, chorym – odeszli w zapomnienie.
Nie walczyli przy pomocy broni, używali serca jak tajemniczy Maestro, którego jedno jedyne zdjęcie zachowało się w rodzinnym albumie – ale ginęli jak żołnierze.
  Czy wojna jest dla dziewczyn?  Paweł BeręsewiczHistoria dziewczynki, którą zaskoczyła II wojna światowa, zabierając jej dzieciństwo.
  Józef Piłsudski Polscy Superbohaterowie  Małgorzata Strękowska-ZarembaPoznanie postaci Marszałka Piłsudskiego – twórcę polskiej niepodległości – w różnych sytuacjach: jako ojca, miłośnika przyrody, mocnej herbaty, twardych krakersów, a także ukochanego przez żołnierzy „Dziadka”, który otrzymywał na imieniny niezwykłe prezenty, człowieka pełnego humoru oraz gotowego na wszystko konspiratora marzącego o wolnej Polsce, człowieka silnej woli, wyjątkowej skromności i uczciwości, człowieka walki, twórcę Państwa Polskiego, obrońcę jego granic w 1920 roku.  
     
              4              Zdrowie    Bajeczki kuchareczki    Krystyna Ryszka  Jak przekonać dziecko do zdrowego jedzenia?
Zaserwować mu coś naprawdę smacznego, kolorowego, przygotowanego z naturalnych składników.
A przy okazji przeczytać Bajeczki kuchareczki zabawną i kształcącą opowieść o surówkach, sałatkach, naleśnikach i nieziemskich lodach truskawkowych podawanych z laską wonnej wanilii, włoskim serkiem i śmietanką od polskiej krowy. Wszystko zdrowe, smakowite, przyrządzone z dodatkiem rymów i pięknych barwnych rysunków, dzięki którym chce się nie tylko czytać, ale i gotować. Bo w tej książeczce najważniejsze jest gotowanie czynność, którą wykonywać mogą i dorośli, i dzieci. Najlepiej oczywiście razem!
   
Masz to pod kontrolą – poradnik o zdrowiu psychicznymAnna WilliamsonJest to poradnik, który pomoże nastolatkom zajrzeć w głąb siebie i odzyskać kontrolę nad swoimi emocjami.
Niezbędnik każdego chłopca.                       Jak ogarnąć dojrzewanieWilkinson PhilTa książka w prosty i pełen wyczucia sposób opisuje, co będzie się działo, a także podpowiada, jak można o siebie zadbać, odżywiając się zdrowo, pamiętając o ruchu i o higienie osobistej.
     
      5            Ważne/trudne tematy…                            Żółte kółkaEliza PiotrowskaOpowieść o dziewczynce z zespołem Downa,  pisana z perspektywy dziecka.
SzeptanePaweł Beręsewicz Monika PollakW książce poruszane są dylematy współczesnych nastolatków i zagrożenia wirtualnego świata.
Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach  Zb.Zbiór opowiadań dla dzieci w wieku 11–15 lat o tym, co w życiu najważniejsze: o przyjaźni, szacunku, sprawiedliwości, odwadze, wolności, ale też optymizmie, życzliwości, pokojowym nastawieniu do świata…
Przemoc podręcznik przetrwania dla nastolatków.Aija MayrockTa książka to pomocna dłoń osoby, która przetrwała trudne lata prześladowania w szkole, a teraz postanowiła pomóc innym.
  Inny niż wszyscy  Per NilssonŚwietne opowiadanie o inności, normalności i relacjach w klasie z perspektywy 9-10-letniego chłopca z zespołem Aspergera. Na poważnie i z humorem.
Mała książka o przemocyPernilla Stalfelt Autorka pokazuje, że przemoc to nie tylko szarpanie koleżanki za włosy, bicie, ale także obrzucanie kolegi wyzwiskami, krzyk czy dotyk intymnych części ciała.
Ocalony Ćpunk w KościeleAndrzej SowaHistoria narkomana, któremu Bóg dał drugie życie
Masz tę moc!Agnieszka FrączekDzięki tej książeczce oswoimy dzieci z tematyką epidemii oraz w przystępny sposób wyjaśnimy, czym jest koronawirus: jak dbać o siebie i jakie zachowania będą najbezpieczniejsze. Informacje zostały uzupełnione i zaktualizowane.
Dlaczego nosimy maseczki?Ilaria CapuaDlaczego nosimy maseczki?” to książka napisana przez wirusolożkę, Ilarię Capuę. Specjalistka w prosty i przystępny dla dzieci sposób wyjaśnia wiele zagadnień dotyczących m.in. tego jak dochodzi do zakażenia się chorobami wirusowymi.
Dzieci w sieci- czyli dobre maniery w internecieZofia StaniszewskaWyjątkowy przewodnik po internetowym życiu przeznaczony dla dzieci i młodzieży. W przystępny i zabawny sposób zgłębia tajniki etykiety w sieci, zajmując się kulturą wpisów na portalach społecznościowych, blogach oraz użytkowaniem smartfonów i tabletów. Porusza temat cyberprzemocy i bezpieczeństwa w internecie.
  Uczucia co to takiego?  Oscar BrenifierW tej książce, przed dziećmi zostaną postawione następujące pytania:                                                                                                            *Skąd wiesz, że rodzice cię kochają?
*Czy jesteś zazdrosny o swoich braci i siostry?
*Dlaczego kłócisz się z tymi, których kochasz? 
*Czy dobrze jest być zakochanym?
*Czy lepiej jest być samemu, czy z przyjaciółmi?
*Czy boisz się wypowiadać przed całą klasą?
          Prawie się nie boję…  Anna OnichimowskaAnna Onichimowska przedstawia swoją historię z różnych punktów widzenia, wprowadzając czytelnika w świat dziecięcych marzeń, uczuć i lęków, tych codziennych, które powstają w konfrontacji ze światem dorosłych, i tych wynikających z wyjątkowej wrażliwości młodych bohaterów.
  Wielka księga wartości  Teresa Blanch Anna GasolOpowiadania o szczerości, tolerancji, uprzejmości, solidarności, szczerości, empatii i jakie znaczenie mają w życiu każdego człowieka.
  Mała książka o homofobii  Anna LaszukAutorka w przystępny sposób wyjaśnia pojęcia homofobii, dyskryminacji (m.in. ze względu na płeć i orientację seksualną) obcości i tolerancji. Na konkretnych przykładach wskazuje jakie zagrożenia powodować mogą wrogie stereotypy, uprzedzenia i wynikające z nich dyskryminacja oraz wykluczenie konkretnych osób i całych grup społecznych. Laszuk obala nie tylko stereotypy dotyczące osób nieheteroseksulanych, przywołuje również wyobrażenia o     homofobach. Daje jasne wskazówki jak postępować, by w codziennym życiu nie ranić innych i by wzajemnie uczyć się tolerancji oraz życzliwych zachowań i postaw. Na końcu książki czytelnicy znajdą słowniczek trudnych pojęć, a także adresy organizacji pomagających osobom doświadczającym przemocy i dyskryminacji.
  Jesteś kimś wyjątkowym  Martyna BrodaZbiór zilustrowanych historii, które pomogą dziecku zrelaksować się i spokojnie zasnąć.
     
          6                  Edukacja emocjonalna                                                                    Wielka księga super mocySusanna IsernInspirujący zbiór pięknie ilustrowanych talentów, które pozwolą zastanowić się dziecku nad własną tożsamością, kompetencjami oraz umiejętnościami, które chciałoby rozwijać.
Strach ma wielkie oczyMagdalena MłodnickaTa książka w przystępny i pełen humoru sposób dotyka tematu strachu. Przedstawia typowe sytuacje z życia dzieci, w których odczuwają one lęk. Opisuje je dziecięcym językiem i proponuje mnóstwo praktycznych porad. Wszystko po to, by w łatwy sposób rozbroić strach i sprawić, by już dłużej nie miał nad małym człowiekiem władzy.
  Kiedy ostatnio byłam szczęśliwa  Rose LagercrantzO trudnych, nieprzewidzianych zdarzeniach, którymi czasem zaskakuje nas życie, ale też o tym, że nawet wtedy można i wolno odczuwać radość. Mocna, wzruszająca opowieść.
Staś i laboratorium emocjiOksana BuśkoStaś i laboratorium emocji to opowiadanie dla dzieci z komentarzem certyfikowanej psychoterapeutki poznawczo-behawioralnej Karoliny Ziegart-Sadowskiej. Dlaczego się złoszczę? Jak się zachowuję, gdy czuję złość? Czy to uczucie może całkowicie zniknąć?
Sposób na  zazdrośćHallee Adelman“Sposób na zazdrość” to książka przedstawiająca historię dziewczynki, która narysowała piękny rysunek, jednakże nikt go nie docenił, a cała uwaga spadła na rysunek jej koleżanki. Dziewczynka czuje złość, żal, rozgoryczenie i zazdrość, która skłoniła ją do wyrządzenia krzywdy jej przyjaciółce.
Co lubią uczuciaTina OziewiczPoetycki tekst Tiny Oziewicz w połączeniu z dowcipnymi ilustracjami Aleksandry Zając wzrusza, działa na wyobraźnię i zaprasza do rozmów o tym, co kryje się w każdym z nas.
Siedem odcieni miłościZb.Siedem historii o najsilniejszym z uczuć, siedem zakochanych młodych kobiet, siedem początków, siedem różnych dróg, siedem odmiennych wyborów, siedem znakomitych opowiadań.
  Która to Malala  Renata PiątkowskaWzruszająca opowieść o sile, która drzemie w każdym z nas, o tym, że warto walczyć i pomagać słabszym.
Jesteś ważny Pinku!Urszula MłodnickaKsiążka o poczuciu własnej wartości.
Bądź sobą Pinku!Urszula MłodnickaKsiążka o asertywności i stawianiu granic.
Odwagi Pinku!Urszula MłodnickaKsiążka o odporności psychicznej.
Może o magicznym potencjale, który drzemie w każdym człowiekuKobi YamadaZaczarowany spektakl słów i obrazów, który potrafi poruszyć struny podświadomości każdego, bez względu na wiek.                     Książka powstała z myślą o tym. co najlepsze w każdym człowieku.
Chłopiec znikądKatherine MarshInspirowana współczesną historią poruszająca powieść o odwadze, poświęceniu i przyjaźni między syryjskim uchodźcą i amerykańskim nastolatkiem
Zagubiona w życiuJoanna KarbownikO depresji z perspektywy dorastającej dziewczyny
  Jesteś kimś wyjątkowym  Martyna Broda„Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci” to zbiór pięknie zilustrowanych historii umożliwiających dzieciom wejście w stan głębokiego relaksu, wraz z instrukcją przeprowadzania relaksacji i propozycjami ich modyfikacji w zależności od indywidualnych potrzeb. 
  Mała książka o homofobii  Anna LaszukAutorka w przystępny sposób wyjaśnia pojęcia homofobii, dyskryminacji (m.in. ze względu na płeć i orientację seksualną) obcości i tolerancji. Na konkretnych przykładach wskazuje jakie zagrożenia powodować mogą wrogie stereotypy, uprzedzenia i wynikające z nich dyskryminacja oraz wykluczenie konkretnych osób i całych grup społecznych.
Wstyd  i latający śpiwórWojciech KołyszkoWstyd i latający śpiwór opowiada o pożytkach, jakie wynikają ze zdrowego wstydu, a także o jego destrukcyjnej sile pojawiającej się wtedy, gdy wstydzimy się nadmiernie. Książka zawiera                     „Instrukcję obsługi wstydu”, w przystępny sposób przedstawiającą praktyczne sposoby radzenia sobie z tym uczuciem, a także wiele zabaw i ćwiczeń pomagających lepiej je poznać, również w kontekście innych emocji. 
Złość  i smok LubomiłWojciech KołyszkoKsiążka zawiera bajki poruszające tematykę silnych emocji, ćwiczenia i zadania pomagające identyfikować różne uczucia, “instrukcję obsługi złości”, zabawy oraz pytania dla małych i dużych.
Zazdrość i wyścigi żółwiWojciech KołyszkoZazdrość i wyścigi żółwi opowiada o korzyściach, jakie możemy odnieść, gdy rozumiemy, co mówi nam odczuwana zazdrość, a także o tym, co się dzieje, gdy uczucie to zaczyna przysłaniać wszystko i wszystkich. Książka zawiera „Instrukcję obsługi zazdrości”, w przystępny sposób przedstawiającą praktyczne sposoby radzenia sobie z tym uczuciem, a także wiele zabaw i ćwiczeń pomagających lepiej je poznać, również w kontekście innych emocji.
  Mała książeczka o przemocy  Pernilla StalfeltAutorka pokazuje, że przemoc to nie tylko szarpanie koleżanki za włosy, bicie, ale także obrzucanie kolegi wyzwiskami, krzyk czy dotyk intymnych części ciała.
  Uczuciometr, inspektora krokodyla. Rozpoznaj, zmierz i kontroluj swoje uczucia  Susana Isern„Uczuciometr inspektora Krokodyla” to niezwykła książka zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Przedstawiająca dziesięć podstawowych emocji, po których meandrach oprowadzi nas inspektor Krokodyl. Przy pomocy skonstruowanego przez siebie przyrządu, jakim jest uczuciometr, wyjaśni nam, co czujemy w określonych sytuacjach i dlaczego. Wspaniałe ilustracje, wzbogacone o czytelną instrukcję rozpoznawania uczuć oraz niezwykle ciekawe opowiadania będą zachętą do rozmowy o emocjach, które przeżywamy każdego dnia
  Samotni.pl  Barbara KosmowskaCo może wyniknąć z przypadkowego spotkania tych dwojga młodych ludzi, których łączy tylko – lub aż – tęsknota za najbliższymi? Czy Wiktor odważy się kraść, żeby zdobyć pieniądze dla chorej babci, z którą mieszka? I czy samotność to choroba, którą da się leczyć? Barbara Kosmowska pisze o sprawach smutnych i trudnych z wielką pogodą ducha i optymizmem.
   Twoje  ciało pozytywne dojrzewanie  Barbara PietruszczakTo książka o dojrzewaniu dla chłopców przepełniona empatią oraz wiedzą o dojrzewaniu i emocjach. Z prawdziwymi historiami chłopaków. Jest ciało pozytywna, bo: daje rzetelną i przystępną wiedzę, która pomoże zrozumieć zmiany związane z okresem dojrzewania, podkreśla związek między ciałem, a emocjami, pomaga budować pozytywny język wobec siebie i swojego ciała.
  Niechciana  Barbara KosmowksaKasia to zwyczajna dziewczyna. Ma, jak każda nastolatka, swoje marzenia i plany. Ale pewnego dnia musi zmierzyć się z problemem tak bardzo własnym, że trudno jej liczyć na pomoc najbliższych czy przyjaciół. Zanim rozpocznie przyspieszone dojrzewanie, a jej tajemnica stanie się własnością wszystkich wokół, pozna gorycz samotności i smak przerażenia. Czy wystarczy powiedzieć: „Sama jesteś sobie winna”? Opowieść o niechcianej ciąży. O tym, jak niełatwo być wrażliwą nastolatką w „przyjaznym” świecie.
 O prawach dziecka …Mam prawo i nie zawaham się go użyć!Joanna OlechKsiążka adresowana jest do dzieci, które – zbyt często – nie mają świadomości przysługujących im praw
   MetodyczneMoja supermoc uważność i spokój żabkiEline SnelHistorie, gry i zabawy mindfulness. W książce jest mnóstwo rozwijających uważność gier, ćwiczeń i historii dla dzieci od 5 do 8 lat.
Bajkoterapia czyli bajki pomagajki dla małych i dużychZb.Bajki-pomagajki to niezwykłe historie, które wspierają i dają poczucie bezpieczeństwa, zawierają wiele praktycznych wskazówek, opowiadają mądrze o świecie dziecięcych emocji i konkretnych problemach, z którymi dzieci się borykają.
     Logopedia  Nasze języczki –opowiadania dzieciom o dzieciach. (historyjki logopedyczne)  Beata Wiśniewska – MichalikOpisy ćwiczeń usprawniających język, wargi i żuchwę zostały wplecione w teksty opowieści. Dzięki temu gimnastyka narządów artykulacyjnych staje się naprawdę przyjemna i ciekawa. Publikacja skierowana jest do przedszkolaków, „zerówkowiczów”, uczniów klas I–III. Mogą z niej korzystać zarówno logopedzi czy nauczyciele, jak i rodzice czy dziadkowie, chcący usprawnić narządy artykulacyjne dziecka, by ułatwić mu poprawną wymowę wszystkich głosek. Nadaje się do terapii indywidualnej i grupowej.
   Historie znanych ludzi  Jest taka historia  Beata OstrowskaWzruszająca opowieść o wychowankach warszawskiego Domu Sierot i o ich ukochanym opiekunie, Januszu Korczaku – pedagogu, który poświęcił całe życie, broniąc praw dziecka i żądając ich równouprawnienia.
  Mój brat czarodziej opowieść o Julianie TuwimieAnna Czerwińska- RydelBarwna opowieść o dzieciństwie Julka i Irenki Tuwim.  Julian Tuwim znakomity  poeta, Irena Tuwim –  tłumaczka literatury pięknej.
      O dziewczynce, która chciała ocalić książkiKlaus HagerupO dziewczynce, która chciała ocalić książki” Klausa Hagerupa i Lisy Aisato to niezwykła książka-album dla małych i dużych miłośników czytania. To prosta opowieść o tym, co dają nam książki i co my możemy dać im w zamian. 
Kliknij tutaj, aby pobrać w formacie PDF