Kartka z pamiętnika Przedszkolaka w Dąbrówce

Miesiąc: Kwiecień

Po przerwie świątecznej ponownie zawitaliśmy w progach przedszkola. Bardzo się za sobą stęskniliśmy i mieliśmy sobie dużo do powiedzenia. Opowiadaliśmy o tym, czym zaskoczył nas Zajączek oraz jak świętowaliśmy lany poniedziałek. Po wspaniałych opowieściach przeszliśmy do dalszej nauki.
12 kwietnia obchodziliśmy Dzień Czekolady. Na co dzień propagujemy zdrowy styl życia, ale w tym dniu nasza Pani pozwoliła nam na trochę słodkości. Poznaliśmy proces powstawania czekolady, usprawniliśmy pracę naszych dłoni podczas ćwiczeń grafomotorycznych, a na sam koniec czekała na nas wyśmienita niespodzianka. Panie przygotowały dla nas naleśniki, które samodzielnie przyrządziliśmy z nutellą, bananami oraz m&m’sami.
16 kwietnia wybraliśmy się do Gdyni na niesamowity spektakl muzyczny pt. ”Niezwykłe przygody podwodnych zwierząt”. Była to poruszająca opowieść o magii przyjaźni i czynieniu dobra. Aktorzy przebrani byli w przepiękne, kolorowe kostiumy, a scenografia przeniosła nas w prawdziwy podwodny świat. Dzięki Ośmiornicy, która często siedziała w Sieci zrozumieliśmy, że nas świat jest bardzo podobny do tego morskiego. Wiemy już, że dłuższe spędzanie czasu przed telefonem jest dla nas niebezpieczne i lepiej jest pobawić się z naszymi przyjaciółmi lub spędzić aktywnie czas z rodziną.
18 kwietnia wybraliśmy się na zajęcia do Gminnej Biblioteki Publicznej w Luzinie. Przyglądaliśmy się temu, jak poukładane na regałach są książki. Wiemy już, czym zajmuje się bibliotekarz. Wzięliśmy również udział w ciekawych zajęciach dotyczących magii zawartej w książkach oraz wyobraźni, która potrafi przenieść nas w świat fantazji. Wykonaliśmy także zakładkę do książki.
22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. W tym dniu rozmawialiśmy o skarbach, które daje nam nasza planeta oraz o tym, jak powinniśmy o nią dbać. W zespołach wykonaliśmy projekty przedstawiające Ziemię, jej mieszkańców oraz dary, które od niej czerpiemy. Na koniec dnia wybraliśmy się posprzątać okolice przedszkola, pamiętając przy tym o segregacji odpadów. Nasza Pani wręczyła nam odznaki przyjaciół Ziemi.
W tym miesiącu zadbaliśmy także o wizerunek naszej placówki, sadząc przed nią piękne kwiatki. W słoiczkach zasadziliśmy fasolki i nie możemy doczekać się, kiedy w końcu z nich coś wyrośnie.

Z pozdrowieniami
Pracowite Pszczółki

GALERIA!