Kartka z pamiętnika Przedszkolaka w Sychowie

Miesiąc październik w naszym przedszkolu okazał się bardzo ciekawy i pracowity. Mieliśmy możliwość uczestniczyć w wielu fantastycznych wydarzeniach. Jednym z nich była wycieczka do Arboretum w Luzinie, w którym mogliśmy obserwować zachodzące zmiany w przyrodzie, charakterystyczne dla obecnej pory roku – jesieni. Nazbieraliśmy tam wiele kolorowych listków, kasztany, żołędzie i szyszki, z których zrobiliśmy różnorodne jesienne ludziki.

Aby wzmocnić swoje małe organizmy, zrobiliśmy owocowe soki i koktajle, po których na pewno będziemy mniej chorować.

 W dniu 5 października zawitał do naszego przedszkola bardzo miły Pan Policjant z komisariatu w Luzinie. Podczas wizyty dowiedzieliśmy się, na czym polega jego praca. Poznaliśmy podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz utrwaliliśmy numery alarmowe. Mieliśmy także możliwość obejrzeć sprzęt policyjny oraz radiowóz. W podziękowaniu za tak interesujące zajęcia wręczyliśmy Panu Policjantowi dyplom oraz słodki upominek i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

Kilka dni później 9 października część dzieci z naszego przedszkola pojechała na wycieczkę do Gdańska na długo wyczekiwane widowisko teatralne na lodzie pt. ”Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem pięknej dekoracji. Przedstawieniu towarzyszyły różne efekty świetlne i pirotechniczne oraz doskonała oprawa muzyczna. Nie zabrakło także tańców,”klaskańców” i świetnej zabawy.

W poprzednim miesiącu, czyli we wrześniu obchodziliśmy Dzień Chłopców. Z kolei 11 października to dziewczynki miały okazję czuć się wyjątkowo, gdyż świętowaliśmy Dzień Dziewczynek. Chłopcy zaśpiewali „Sto lat”, złożyli życzenia oraz wręczyli prezenty. Tego dnia były tańce i wiele zabaw, które integrowały nasze grupy.

Natomiast 18 października obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej. Była to świetna okazja do poznania nowego zawodu, jakim jest listonosz. Podczas zajęć poznaliśmy także kilka nowych pojęć, takich jak: poczta, skrzynka pocztowa, list, adresat, nadawca czy znaczek. Stworzyliśmy piękne prace, sami wycinaliśmy i sklejaliśmy własne koperty oraz przyklejaliśmy znaczki. Teraz już wiemy jak długą drogę musi przebyć list, lub paczka, aby trafić do adresata.

Dzień 27 października również okazał się pełnym wrażeń. Udaliśmy się do szkoły na występ pt. ”Czerwony Kapturek”, który przygotowany był przez starszych uczniów oraz Panią Beatę Hewelt. Podczas przestawienia z uwaga obserwowaliśmy kolegów i koleżanki wcielających się w rolę aktorów. Bardzo nam się podobało to przedstawienie. Pięknie dziękujemy za zaproszenie.

W tym miesiącu czekała na nas miła niespodzianka. Nasze przedszkole otrzymało nowe chustki odblaskowe od Pana Artura Teclaf – właściciela firmy Arka Bud. Jesteśmy bardzo wdzięczni  za prezent, który sprawi, że będziemy bezpieczni podczas spacerów i wycieczek.

Ostatniego dnia października obchodziliśmy Dzień Dyni. W tym dniu wszystkie dzieci przybyły w ubraniach w różnorodnych kolorach dyni: pomarańczowych, żółtych, beżowych, brązowych,  niektóre dzieci przyniosły kostiumy dyni. Ależ się działo tego dnia. Uczestniczyliśmy w wielu dyniowych zabawach, wykonywaliśmy prace, a nawet upiekliśmy i oczywiście zjedliśmy ciasto dyniowe. Skosztowaliśmy także przepysznego kremu z dyni.

Ciekawe, jakie wydarzenia przyniesie ze sobą nowy miesiąc listopad…?

Pozdrawiamy,

Żabki, Sówki oraz Mrówki

Kliknij tutaj, aby przejść do galerii!