Wielkie serce uczniów naszej szkoły: Szkolne Koło Caritas w akcji! 

Trzeciego listopada to szczególny dzień w kalendarzu naszej szkoły, kiedy to nasi uczniowie włączyli się w działalność społeczną. Wolontariusze z Szkolnego Koła Caritas pojechali do Domu Pomocy Społecznej w Wejherowie, aby dostarczyć artykuły przekazane przez uczniów. To była nie tylko okazja do pomocy potrzebującym, ale również do wspólnego spędzenia czasu oraz dzielenia się radością. 

Przygotowania do tego wydarzenia trwały kilka tygodni. Uczniowie naszej szkoły zostali zachęceni do przynoszenia artykułów spożywczych, środków higienicznych i innych niezbędnych rzeczy, które mogą poprawić jakość życia mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Nasza szkoła od dawna promuje ideę pomocy i solidarności, więc niezwykle miło było zobaczyć zaangażowanie całej społeczności szkolnej. 

W dniu 3 listopada wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami wyruszyli    w trasę do Wejherowa, aby dostarczyć zebrane artykuły. To była nie tylko misja dostarczenia potrzebującym niezbędnych rzeczy, ale także okazja do nawiązania kontaktu  
z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej. W trakcie wizyty nasi uczniowie mieli okazję porozmawiać z mieszkańcami domu, wysłuchać ich historii oraz spędzić z nimi trochę czasu. 

Wolontariusze wraz z podopiecznymi zajęli się tworzeniem rękodzieł. To była świetna okazja, aby zaprezentować swoje zdolności manualne i jednocześnie cieszyć się wspólną aktywnością. Rozmowy, uśmiechy i twórcza atmosfera towarzyszyły temu wyjątkowemu spotkaniu. 

Wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Wejherowie była nie tylko okazją do pomocy potrzebującym, ale również do budowania więzi społecznych i wzbogacenia siebie samych. Nasza szkoła nie tylko kształtuje młode umysły, ale także kształtuje serca pełne empatii i solidarności.  

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tej akcji. 

Kliknij tutaj, aby przejść do galerii!