Kartka z pamiętnika Przedszkolaka w Robakowie – październik 

Dnia 11. października świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Dziewczynek. Wszystkie dziewczynki tego dnia czuły się wyjątkowo. Chłopcy złożyli dziewczynkom życzenia oraz zaprosili je do wspólnej zabawy przy muzyce. Poprzez swoje dobre zachowanie, sprawiali radość koleżankom, a nauczycielki przypominały, że szacunek i uprzejmość należą się dziewczynkom każdego dnia – nie tylko od święta. Poza tym wraz z Paniami upiekliśmy dla wszystkich przedszkolaków babeczki, a chłopcy wręczyli dziewczynkom drobne upominki.  

18. października obchodziliśmy Dzień Poczty. Dzień ten był wspaniałą okazją, aby przybliżyć nam zawód listonosza. Zapoznaliśmy się z pojęciami i znaczeniem wyrazów: poczta, list, pocztówka, znaczek, adres, nadawca, odbiorca, listonosz, skrzynka pocztowa. Dowiedzieliśmy się również, jaką drogę musi przebyć list lub paczka, by w końcu trafić do adresata. Na koniec dnia napisaliśmy listy, zaadresowaliśmy koperty i udaliśmy się do pobliskiej skrzynki pocztowej, aby je wysłać. Misiaki wysłały list do Dyrekcji, natomiast Tygryski do Rodziców. 

W tym miesiącu wzięliśmy udział w konkursie przygotowanym przez Panią Alicję z Sychowa. Każdy z nas wykonał dowolną techniką jesienne drzewo. Misiaki wykonały również jedno zadanie projektu edukacyjnego „ Gramy zmysłami”. Najpierw wraz z Paniami udaliśmy się do lasu i nazbieraliśmy dary jesieni: kasztany, żołędzie, szyszki itp. Następnie wspólnie przygotowaliśmy sensoryczny tor przeszkód. Na koniec każdy z nas pokonał tor, którego głównym celem była stymulacja dotyku. Tak bardzo nam się spodobało, że pokonaliśmy go kilka razy. 

27. października okazał się również dniem pełnym niesamowitych wrażeń, gdyż tego dnia skorzystaliśmy z zaproszenia naszych starszych kolegów i udaliśmy się do Szkoły Podstawowej w Sychowie na występ pt. ,,Czerwony Kapturek”. Bardzo dziękujemy Pani Beacie Hewelt za cudowne przygotowanie uczniów. Bardzo nam się podobało i nie ukrywamy, że czekamy na więcej! 😉  

Tego dnia mogliśmy „pochwalić” się naszymi nowymi, odblaskowymi chustkami, które podarował nam Pan Artur Teclaf – właściciel firmy Arka Bud. Jesteśmy bardzo wdzięczni za tak wyjątkowy prezent. Dzięki niemu będziemy bezpieczni podczas wycieczek oraz codziennych  spacerów. 

W ostatnim dniu miesiąca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dyni. Ależ tego dnia było u nas pomarańczowo!!! Część z nas przebrała się za dynie, inni założyli na siebie ubrania w kolorze pomarańczowym. Panie przygotowały dla nas mnóstwo atrakcji. „ Dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam…”, te słowa rymowanki towarzyszyły nam od samego rana. Przynieśliśmy do przedszkola dynie, dzięki czemu mogliśmy stworzyć piękną dekorację w salach. Mieliśmy okazję uczestniczyć w konkurencjach sportowych: turlanie dyni, slalom z dynią. Bawiliśmy się również w szukanie dyń w sali. Ileż było przy tym radości. 😊 Tego dnia uczestniczyliśmy również w aktywności plastycznej. Misiaczki ćwiczyły cierpliwość i wykonały dyniowe przeplatanki oraz dynie z balonu. Tygryski zrobiły dynie z papierowych talerzyków oraz dyniowe gniotki. Wszyscy byliśmy zmęczeni, ale i baaaaaaardzo zadowoleni. Lubimy takie dni w przedszkolu. Już nie możemy doczekać się niespodzianek, które przyniesie z sobą listopad… 

Pozdrawiamy 

Misiaczki i Tygryski

Kliknij tutaj, aby przejść do galerii!