POLICJA CELNO – SKARBOWA Z WIZYTĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SYCHOWIE

        W ramach działań preorientacji zawodowej i działań profilaktycznych  dzięki uprzejmości  rodzica pani Moniki Grubba w dniu 29 maja 2019r. gościliśmy policjantów ze służby celno – skarbowej. Punktualnie o godz. 10.00 niecierpliwie wyczekiwani goście przekroczyli próg szkoły w Sychowie.

       Uczniowie klasy Ic, IIa i oddziału przedszkolnego Ob zgromadzili się na sali sportowej, aby zobaczyć pokaz związany z wykonywaniem komend słownych z udziałem czworonoga Borysa. Policjant pokazał także jak pies odczytuje gesty wykonywane przez policjanta. Następnie policjant wyjaśnił na czym polega jego praca i w jaki sposób wykorzystywane są umiejętności jego psa służbowego w codziennej służbie.

      Poza tym policjanci zaprezentowali swoje codzienne umundurowanie  i sprzęt do zadań specjalnych. Dzieci  mogły przymierzyć kamizelki kuloodporne, kajdanki i hełmy.  Dziewczynkom bardzo podobały się policyjne czapki, a chłopcom pałki. Poza tym uczniowie przejechali się radiowozem celnym.  Zaprezentowano nam sygnały świetlne i dźwiękowe, a także sprzęt będący na wyposażeniu policjantów.

     Dla uczniów dużą atrakcją była możliwość  zobaczenia  od wewnątrz  radiowozu i pogłaskanie psa Borysa. Dziękujemy za pouczające spotkanie.

Kliknij aby przejść do galerii!!!