Wycieczka do Parku Ewolucji w Sławutówku

W słoneczną środę 12.06.2024 r., uczniowie klas drugich naszej szkoły wyruszyli na ekscytującą wycieczkę do Parku Ewolucji w Sławutówku. To niezwykłe miejsce, położone w malowniczym otoczeniu, oferuje nie tylko fascynującą podróż w czasie, ale także wiele atrakcji edukacyjnych i rozrywkowych.

Po przybyciu na miejsce, grupa została serdecznie przywitana przez Panią Paulinę, która zaprosiła wszystkich do rozpoczęcia zwiedzania od wystawy dinozaurów. Ogromne, realistyczne modele prehistorycznych gadów wzbudziły zachwyt wśród dzieci. Przewodniczka opowiadała ciekawie historie o życiu dinozaurów, ich zwyczajach i tajemnicach ich wymarcia.

Kolejnymi atrakcjami były interaktywne seanse w prehistorycznym kinie, podróż batyskafem w przestworzach prehistorycznego oceanu, gdzie trójwymiarowy obraz staje się rzeczywistością. Uczniowie mieli okazję stanąć oko w oko z potężnymi prehistorycznymi mieszkańcami morskich głębin.

Po intensywnym zwiedzaniu i emocjonujących seansach nadszedł czas na przerwę. W otoczeniu drewnianych domków, które były świetnym miejscem na integracyjną zabawę, uczniowie zjedli obiad, dzieląc się wrażeniami z dotychczasowych atrakcji. Chwila relaksu pozwoliła na naładowanie baterii przed kolejną częścią programu.

Kolejnym punktem była wycieczka do piramidy, w której odkryliśmy mistyczną historię uwiezionego faraona, wzbogaconą niezwykłą oprawą graficzną w głębi grobowca.

Idealnym zakończeniem wycieczki były zabawy na dmuchanych poduchach, akrobacje w parku trampolin oraz czas spędzony w małpim gaju. Zabawom nie było końca.

Zmęczeni, ale szczęśliwi wyruszyliśmy w drogę powrotną. W autokarze nie brakowało rozmów o minionych godzinach i planach na kolejne wycieczki. Do szkoły wróciliśmy z uśmiechami na twarzach, pełni nowych doświadczeń i wiedzy.

Wycieczka do Parku Ewolucji w Sławutówku okazała się nie tylko świetną zabawą, ale także wartościową lekcją przyrody i historii. Dzieci miały okazję przenieść się w czasie, zobaczyć dinozaury i poczuć się jak prawdziwi paleontolodzy. To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Wychowawcy klas II
Natalia Klass
Karolina Rapel

GALERIA!