Klasy 2A i 2B na tropie przyrody – udział w projekcie “Klasa w terenie”

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klasy 2A i 2B naszej szkoły wzięli udział w edukacyjnym projekcie “Klasa w terenie”. Głównym celem tego projektu było promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu oraz zachęcenie nauczycieli i uczniów do „opuszczenia” swoich sal lekcyjnych i spędzenia czasu poza budynkiem szkoły. W ramach projektu, uczniowie realizowali różne zadania m.in. : obserwowali przyrodę w danej porze roku, wybrali się do Arboretum na warsztaty przyrodnicze i  tworzyli  prace plastyczne z darów natury. Na zakończenie projektu, zarówno szkoła, uczniowie jak i koordynatorzy otrzymali certyfikaty potwierdzające ich udział i zaangażowanie. To była niezapomniana przygoda, która na długo zostanie w pamięci naszych uczniów. Dzięki projektowi “Klasa w terenie” mogli oni nauczyć się wielu nowych rzeczy, a przede wszystkim doświadczyć, jak ważna jest edukacja na świeżym powietrzu. Czekamy na kolejne edycje!


Natalia Klass

GALERIA!