Wycieczka uczniów klasy IIIa

Dnia 22.05.2024 roku uczniowie klasy IIIa wraz z opiekunami udali się pociągiem do Państwowej Szkoły Muzycznej w Lęborku.

Przejażdżka koleją była dla uczniów wielką atrakcją. Wielu z nich po raz pierwszy jechała pociągiem. Podróż skojarzyła się dzieciom z lekturą omawianą dzień wcześniej ,, O psie, który jeździł koleją”. Każdy pies spotkany w pociągu, czy też po drodze, nazywany był przez uczniów Lampo 🙂

W Państwowej Szkole Muzycznej w Lęborku dzieci obejrzały przedstawienie muzyczne pt. ,,Morska wyprawa”. Scenografia, stroje piratów, syren i ryb oraz przepiękna choreografia zafascynowały widzów. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem oglądali występ swoich rówieśników, którzy wykazali się wielkimi zdolnościami muzycznymi, prezentując grę na instrumentach smyczkowych, klawiszowych, dmuchanych.

Po przedstawieniu, w sprzyjającej, słonecznej aurze, uczniowie udali się na spacer po Lęborku,  podczas którego skosztowali słodkich pyszności: lodów, gofrów i innych słodkich przekąsek – zależnie od gustu i preferencji każdego dziecka. Następnym punktem programu była aktywność fizyczna i spalanie kalorii na placu zabaw.

W drodze powrotnej uczestnicy wyjazdu mieli okazję przyjrzeć się pracy konduktora, który podczas kontroli biletów i sprawdzania legitymacji odpowiadał na pytania dotyczące jego pracy.

Dzięki uczcie kulturalnej, aktywności fizycznej oraz mocy wrażeń z podróżowania pociągiem, dzieci wróciły do domów w dobrych nastrojach i z uśmiechem na twarzy.

Beata Cholka

GALERIA!