Nasza szkoła podwójnym II Wicemistrzem Polski w największym ogólnopolskim konkursie czytelniczym „Wielka Liga Czytelników”

Ogólnopolski konkurs czytelniczy „Wielka Liga Czytelników” realizowany pod hasłem „Przygoda w krainie książek!!!”, cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły.
W tym roku został zorganizowany już po raz siódmy. Podobnie jak w latach poprzednich, również i w tym roku do konkursu zgłosiło się wielu naszych uczniów.

Konkurs składał się z trzech etapów.
W pierwszym etapie, polegającym na zdobywaniu sprawności czytelniczych, uczniowie zostali zobligowani do przeczytania wskazanych przez organizatora konkursu pięciu książek i rozwiązaniu do nich testów. Warunkiem zdobycia jednej sprawności było uzyskanie przynajmniej 80 punktów na 100 możliwych, a warunkiem zakwalifikowania się do kolejnego etapu konkursowego, było zdobycie aż pięciu sprawności.
W drugim etapie konkursowym, który odbył się w naszej szkole 14 marca, uczniowie rozwiązywali test półfinałowy do przeczytanej książki, którą również wskazał organizator konkursu. Warunkiem zaliczenia tego testu było zdobycie minimum 80% z możliwych do zdobycia punktów.

Do trzeciego etapu , finału ogólnopolskiego, który odbył się 9 maja, z naszej szkoły zakwalifikowały się cztery uczennice z dwóch kategorii wiekowych:
Nadia Kantak, Bianka Brzozowska oraz Kornelia Figlon w kategorii klas 1-3 oraz
Paulina Plichta w kategorii klas 7-8.
Rozwiązując test finałowy w kategorii klas 1-3, należało wykazać się doskonałą znajomością książki Anny Włodarkiewicz pt. „Gaja z Gajówki. Chatka w sercu lasu”, natomiast w kategorii klas 7-8 obowiązywała znajomość książki Joanny Jagiełło pt. „Zielone martensy”. Wszystkie cztery uczennice wykazały się bardzo dobrym przygotowaniem do finału konkursu, uzyskując taką liczbę punktów, która pozwoliła na zdobycie tytułu II WICEMISTRZA POLSKI, i to w obu reprezentowanych przez naszą szkołę kategoriach.

Drodzy Uczniowie, jesteśmy z Was bardzo dumni!
Dziękujemy za ogrom pracy i reprezentowanie naszej szkoły.
Serdecznie Wam gratulujemy i dziękujemy za Wasz wysiłek poprzedzony kilkumiesięczną samodzielną pracą, wymagającą dużej koncentracji i wytrwałości.  
Wyrazy wdzięczności kierujemy również do rodziców, którzy motywowali i pomagali w przygotowaniu uczniów do konkursu.

Barbara Klońska, nauczyciel bibliotekarz