Kartka z pamiętnika Przedszkolaka w Robakowie – kwiecień

03.04.2024 r.

Tego dnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wszyscy mieliśmy na sobie ubrania lub element garderoby w kolorze niebieskim. Był to nasz znak solidaryzowania się z osobami autystycznymi. Podczas zajęć rozmawialiśmy na temat funkcjonowania osób z zaburzeniami autystycznymi. Pokonywaliśmy ścieżki sensoryczne oraz wykonywaliśmy różnego rodzaju zadania, używając przy tym np. rękawicy kucharskiej. Na koniec dnia wykonaliśmy prace plastyczne.

12.04.2024 r.

Był to najsłodszy dzień w całym roku, ponieważ obchodziliśmy Dzień Czekolady.

Dowiedzieliśmy się, z czego powstaje czekolada, co jest jej głównym składnikiem. Poznaliśmy rodzaje czekolady, która z nich ma najwięcej składników odżywczych, a której trzeba unikać. Kulminacyjnym momentem całego dnia była degustacja pysznych biszkoptów czekoladowych, lodów, ciasteczek oraz innych czekoladowych produktów.

16.04.2024 r.

Tego dnia wybraliśmy się do teatru na spektakl muzyczny pt. „ Niezwykłe życie podwodnych zwierząt”. Obserwowaliśmy aktorów podczas ich pracy. Podziwialiśmy piękne, kolorowe stroje oraz słuchaliśmy bardzo pouczających piosenek. Najbardziej utkwiło nam w pamięci, że nie warto spędzać wolnego czasu przed multimediami. Trzeba wychodzić i spotykać się z przyjaciółmi oraz dbać o naszą planetę.

22.04.2024 r.

Światowy Dzień Ziemi obchodziliśmy bardzo aktywnie. Na początku dnia utrwaliliśmy sobie wszystkie wiadomości dotyczące dbania o nasza planetę. Nagraliśmy krótki wierszyk z życzeniami dla Ziemi. Po śniadaniu poszliśmy posprzątać okolicę naszego przedszkola. Na koniec dnia wykonaliśmy prace plastyczne.

                                                                                                        Pozdrawiamy Misiaki i Tygryski

GALERIA!