ZAUWAŻ. WYSŁUCHAJ. BĄDŹ

8 maja 2024 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie ekspertów z dziedziny zdrowia psychicznego, pod hasłem ZAUWAŻ. WYSŁUCHAJ. BĄDŹ. Spotkanie to zgromadziło ekspertów z różnych dziedzin, a także ważne postaci z naszej społeczności, które wyraziły swoje wsparcie dla naszej inicjatywy edukacyjno-społecznej.

 

 

Współpraca ze szkołami

W murach naszej szkoły gościliśmy przedstawicieli z różnych placówek edukacyjnych, które niezmiennie pokazują swoje zaangażowanie w rozwijanie kompetencji w zakresie wsparcia emocjonalnego uczniów. Wśród nich były Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wyszecinie, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kębłowie, Szkoła Podstawowa im. Księdza Jana Twardowskiego w Barłominie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. prof. Gerarda Labudy w Luzinie, Szkoła Podstawowa im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie, Słoneczne Przedszkole Niepubliczne Przedszkole w Luzinie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szemudzie. Ich wkład w edukację i rozwój dzieci jest kluczowy i niezmiernie cenny.

Nieoceniona rola rodziców

Znacząca liczba rodziców, którzy zgromadzili się na spotkaniu, świadczy o ich głębokim zaangażowaniu w zdobycie wiedzy na temat skutecznego wspierania swoich dzieci. Ich aktywna obecność jest dowodem na silne zainteresowanie oraz troskę o dobrostan psychiczny dzieci.

Wiedza od ekspertów

Wysłuchaliśmy inspirujących prelekcji od znakomitych ekspertów. Podczas spotkania wystąpili: Pani Sylwia Romanowska, Dyrektorka Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Wejherowie, Pan prof. Marcin Szulc, nauczyciel akademicki i psycholog w Zakładzie Psychologii Osobowości i Psychologii Sądowej, psycholog – doradca w Biurze Rzecznika Praw i Wartości Akademickich Politechniki Gdańskiej. A także Pan Artur Gębka, psycholog i psychoterapeuta poznawczo behawioralny dzieci i młodzieży

Fotorelacja z tego spotkania zawdzięczamy Pani Natalii Dampc.

Zdjęcia dostępne są -> TUTAJ <-

Mam nadzieję, że to spotkanie będzie stanowić impuls do dalszego rozwoju i realizacji programów wspierających zdrowie psychiczne w naszej społeczności. Oczekujemy z niecierpliwością na kolejne spotkanie w przyszłym roku i już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału.

Razem stwórzmy lepszą przyszłość dla naszych dzieci. Dziękuję każdemu, kto swoją obecnością i zaangażowaniem przyczynił się do sukcesu tego wydarzenia.

Pozostańmy w kontakcie relacji

Anna Szreder-Bach, psycholożka