🌍 22 kwietnia – Dzień Ziemi 🌍

Jak co roku Dzień Ziemi w naszej szkole był niezwykle wyjątkowy!

🌿🖼️🌱 Rozpoczęliśmy od konkursu plastycznego dla uczniów klas 1-4, który nosił tytuł „O planetę Ziemię dbam, tylko jedną taką mam”. Widząc zaangażowanie i kreatywność naszych młodszych uczniów, czuliśmy, że przekaz o ochronie środowiska dociera do każdego serca.
Wszystkie prace konkursowe były przepiękne i jury miało trudne zadanie, by wyłonić zwycięzców.
Ostatecznie nagrodzeni zostali:
1 m. – Adrian Piekarski
2 m. – Filip Grubba i Agnieszka Kowalska
3 m. – Michał Kunz i Oliwia Gębala

🌿👨🏻‍🎓🌱Nie mogliśmy zapomnieć o starszych uczniach, dlatego dla klas 5-8 zorganizowaliśmy pasjonujący konkurs wiedzy ekologicznej. To było nie tylko wyzwanie, ale także okazja do refleksji nad naszym wpływem na środowisko naturalne.
Osoby, które pochwaliły się największą wiedzą w dziedzinie ekologii otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. A oto one:
1 m. – Oliwia Haza
2 m. – Paulina Plichta
3 m. – Aleksandra Plichta i Zuzanna Krauze

🌿🗑️ 🌱 Kolejnym punktem obchodów Dnia Ziemi był  „prezentem” dla naszej planety czyli „Sprzątanie Świata”. Akcja ta była prawdziwym przykładem wspólnego wysiłku i zaangażowania. Sprzątając teren w najbliższej okolicy szkoły uczniowie dostrzegli, jak wiele można zdziałać, działając razem dla dobra naszej planety.

🪲🐛🐝 Na koniec, mieliśmy okazję obejrzeć nietypową wystawę zdjęć w wielkim formacie, która przygotowana była na zewnątrz. Wystawa ta pozwoliła nam spojrzeć na piękno i złożoność naszego środowiska.

💚🌍💚 Dzień Ziemi to więcej niż tylko jednodniowe wydarzenie – to przypomnienie o naszej odpowiedzialności za przyszłość naszej planety, którą powinniśmy pielęgnować każdego dnia.

Galeria!