Urodziny Polski

„Polska to ja, ty, my…” 

W dniu 10 listopada 2023 roku w Szkole Podstawowej im. płk. Stanisława Dąbka w Sychowie podsumowaliśmy projekt związany z Narodowym Świętem Niepodległości. Świętowaliśmy 105. „urodziny Polski”. Tego dnia uroczyście zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”, uczestnicząc w akcji „Szkoła do hymnu”. 

Na „urodziny Polski” klasy pierwsze wykonały biało – czerwone flagi, klasy drugie godła, a klasy trzecie lopbooki o Niepodległej. Uczniowie z klas starszych odwiedzili młodsze koleżanki i kolegów, aby opowiedzieć im o symbolach narodowych. Natomiast klasy czwarte podjęły się napisania życzeń dla naszej Ojczyzny. Niezapomniane wrażenie pozostawiły klasy piąte, które zaśpiewały piosenkę „Co to jest niepodległość?” oraz zatańczyły poloneza. Mieliśmy okazję przypomnieć sobie ważne zabytki związane ze stolicami Polski, o co zatroszczyły się klasy szóste, przedstawiając prezentacje multimedialne. Z kolei klasa siódma zachęciła nas do zwiedzania ciekawych miejsc na Pomorzu poprzez zaprezentowanie plakatów. Dzięki klasom ósmym zobaczyliśmy cuda natury Polski i już wiemy, gdzie pojedziemy na wakacje. 

Jak to na urodzinach, nie zabrało życzeń, kwiatów, balonów, wspomnień, śpiewu, a nawet tańca. W projekcie uczestniczyła cała szkoła. Uczniowie i nauczyciele wykazali się pomysłowością, kreatywnością, zaangażowaniem i owocną współpracą. Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję!  

Autor i organizator projektu: Ewa Kotłowska

Kliknij tutaj, aby przejść do galerii!