Piknik szkolny

W piątek 16 czerwca br. dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców, Dyrekcji, pracowników szkoły oraz jej sympatyków nasza szkoła zamieniła się w miejsce zabawy, rozgrywek sportowych i umysłowych oraz występów artystycznych. Całe rodziny brały udział w zawodach sportowych, rozgrywkach w gry planszowe, biegach sztafetowych, przejażdżkach quadami. 

Naszym wyjątkowym gościem był wójt gminy Luzino pan Jarosław Wejer, który przekazał dodatkowe środki dla szkoły na cele remontowe.  

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty wykonania gniotków, zakładek do książek, malowania na płótnie lub folii. 

Dla młodszych uczestników pikniku przygotowaliśmy ogromne zamki dmuchane, malowanie buziek, malowanie kredą, strzelanie z łuku, plecione warkoczyki czy zabawę bańkami mydlanymi lub konkurencje sportowe.  

Oprócz atrakcji „dla ducha”, przygotowaliśmy coś „dla ciała”. Każdy uczeń naszej szkoły otrzymał kupon na „Małe co nieco”. Dla wszystkich pozostałych osób odwiedzających naszą piknikową kawiarenkę mieliśmy ciasta dostarczone przez poszczególne klasy, kiełbaski z grilla, frytki, kawę i herbatę, lemoniadę. 

A do tego pokazy taneczne na scenie, prezentacje naszych zdolnych uczniów i przedszkolaków. Wszyscy uczestnicy mogli spróbować szczęścia w loterii fantowej. Dodatkową atrakcją były pokaz strażacki przygotowany przez OSP Milwino oraz  kickboxingu Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego i GOSRiT Luzino.  

Gratką dla amatorów czytelnictwa były warsztaty czytelnicze i spotkanie autorskie z twórcami “Pszczółkowych opowieści” – książki napisanej przez dzieci z naszej szkoły we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Luzinie. 

Cały piknik nie odbyłby się, gdyby nie pomoc wspaniałych rodziców naszych uczniów oraz licznych sponsorów. Serdecznie dziękujemy naszym darczyńcom. Wśród nich znajdują się: 

  • Firma “Kater” Krzysztof Janca 
  • Firma “Garden Serwis” Daniel Bieszke 
  • Firma OFF ROAD TAXI Gdynia, która ufundowała Voucher na godzinną jazdę szkoleniową za kierownicą terenówki  
  • Szkoła Językowa Five Star 

Dzięki wspaniałej pogodzie i przygotowanym atrakcjom, każdy miał okazję spędzić wspaniale czas. Takie spotkanie dało możliwość zacieśnienia relacji wśród dzieci, rodziców i pracowników szkoły, a zdjęcia wykonane przez szkolnego fotografa pozwolą nam zachować te wspomnienia na dłużej. 

Podczas pikniku zebraliśmy kwotę 14408,52, łącznie z darowiznami od poszczególnych klas. Część środków została przeznaczona na darmowe atrakcje dla dzieci szkolnych np. kiełbaski, kredy, farby itp. 

Środki zostaną przeznaczone na cele remontowe.  

Dziękujemy wszystkim za dobrą atmosferę i świetną zabawę.  

Do zobaczenia za rok!!! 

Kliknij tutaj aby przejść do galerii!