Przedszkole w Sychowie – Grudzień

Oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia każdemu z nas kojarzą się z czymś innym. Dla jednych jest to zapach pomarańczy, dla innych kolorowe bombki i światełka, migające na choince, a dla jeszcze innych, czas spędzony w gronie najbliższych.  

Dla przedszkolaków z Sychowa grudzień również był magicznym czasem pełnym ciekawych wydarzeń. Sówki, Żabki i Pszczółki już od pierwszych dni grudnia robiły wszystko, by zapamiętać kolory, smaki, zapachy i chwile, które warto zatrzymać w świątecznych wspomnieniach.  

      6 grudnia przedszkolaki odwiedził długo wyczekiwany gość w czerwonym ubraniu, z długą brodą i wielkim  workiem prezentów. Dzieci zaśpiewały świąteczne piosenki, a w zamian Mikołaj obdarował  je pięknymi prezentami. Przedszkolaki otrzymały puzzle, słodkości oraz mogły wyjechać na salę zabaw. 7 grudnia przyszedł czas na robienie pierniczków. Przedszkolaki z zaangażowaniem wałkowały ciasto, tworzyły świąteczne kształty i ozdabiały je według własnych pomysłów. To był naprawdę pachnący i pyszny dzień! Kolejne dni upłynęły przedszkolakom na szaleństwach i aktywnościach ruchowych, podczas wyjazdów na salę zabaw, które były częścią prezentu mikołajkowego.  

     Fantastycznym punktem na przedświątecznej liście zadań były warsztaty z Rodzicami. Wszystkie dzieci zaprosiły do przedszkola swoich najbliższych, przygotowały dla nich mini występy, a nasze sale na moment zamieniły się w pracownie, w których powstawały prawdziwe świąteczne dzieła. To był wspaniały, rodzinny czas, który dzięki wspólnym zdjęciom pozostanie w naszych wspomnieniach na dłużej. Mimo, że grudzień głównie kojarzy nam się z prezentami, które dostajemy postanowiliśmy również dać coś innym. Wszystkie grupy włączyły się do akcji szkolnego koła Caritas i zebrały dary do “Świątecznego Pudełka” dla osób bezdomnych. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do zbiórki! 

     Jak minęły nam ostatnie przedświąteczne dni? 

Przedszkolaki miały okazję obejrzeć wspaniałe i wzruszające Jasełka, przygotowane przez uczniów klas starszych. 

Chętne dzieci mogły wziąć udział w konkursie na “Najpiękniejszą kartkę świąteczną”, w której pomoc i czas spędzony z rodzicami, pozwolił na wyczarowanie pięknych prac.  

A ostatnią pozycją przed świątecznym odpoczynkiem, była wspólna Wigilia. Tego dnia nie zabrakło dzielenia się opłatkiem, śpiewania kolęd, chwil wypełnionych uśmiechem i radością oraz wspólnego poczęstunku, gdzie przekroczyliśmy wszystkie dopuszczalne normy słodyczy. 

Zapraszamy do oglądania zdjęć, w których udało nam się uwiecznić ten wspaniały, magiczny czas grudniowego szaleństwa.  

Kliknij tutaj, aby przejść do galerii!