ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

Zgodnie z tradycją z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia Caritas Polska organizuje   w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych  w całym kraju zbiórkę żywności pod hasłem “Tak, Pomagam!”.

My również jako Szkolne Koło Caritas włączamy się w tę akcję. Najbliższa zbiórka odbędzie się 3  grudnia na terenie sklepu Netto w Luzinie godzinach od 8.00- 18.00. Wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia i łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritasu świadczące pomoc potrzebującym będą mogły przygotować świąteczne posiłki, np. makaron, mąka, ryż, cukier, olej czy ryba w puszce, konserwowane owoce i warzywa, płatki śniadaniowe, herbata i kawa.

Kampanię “Tak. Pomagam!” organizują Caritas Polska i jego oddziały diecezjalne. Można się do niej przyłączyć, zostawiając część zakupów w koszykach wolontariuszy lub wysyłając w trakcie zbiórki SMS o treści PACZKA pod charytatywny numer 72052 (koszt 2,46 z VAT).

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Sychowie wraz z opiekunami.