Konkurs na Partnera Demonstracji technologii -budynki użyteczności publicznej. 

Miło nam poinformować, że nasza szkoła wygrała konkurs wyboru Partnerów Demonstracji Technologii dysponującymi Budynkami Użyteczności Publicznej „Technologie Domowej Retencji”. Następny etap polega na wyborze firmy realizującej przedsięwzięcie przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Zostaliśmy wybrani przez firmę Ecol-Unicon i to ona będzie się zajmować projektowaniem i ewentualnym wykonaniem instalacji retencji w naszej szkole.  

System retencji zamontowany w naszej szkole będzie polegał na magazynowaniu i oczyszczaniu wody deszczowej, który zminimalizuje pobór wody z wodociągu i zastąpi ją wodą deszczową, a także zminimalizuje ilość ścieków oddawanych do kanalizacji. Odpowiednio oczyszczone ścieki będą następnie wykorzystywane do podlewania ogrodu bądź do skrzynek rozsączających. Opracowany system przyczyni się do racjonalnego i oszczędnego gospodarowania wodami gruntowymi, maksymalizując wykorzystanie wody deszczowej do potrzeb szkoły. 

Konkurs na realizacje projektu retencji będzie rozstrzygnięty do końca roku 2022. Nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki za firmę Ecol-Unicon, aby jej projekt wygrał konkurs na realizację retencji w naszej szkole.   

List – NBCR

INFORMACJA-O-WYBORZE-NAJKORZYSTNIEJSZEJ-OFERTY/WNIOSKU