Wojewódzki konkurs recytatorski poezji i prozy polskiej – etap gminny

     

      Umiejętność posługiwania się językiem ojczystym oraz dostrzeganie i pielęgnowanie jego piękna to bezcenne dobro każdego narodu.
Język jednoczy naród, pozwala budować jego moralną siłę i trwać mimo zmiennych kolei losu. Jako synteza wartości narodowych stanowi podstawę tożsamości narodu.
     Pamiętajmy zatem, że nade wszystko należy szanować mowę ojczystą. Troska o piękno polskiego języka powinna być dla każdego Polaka wartością nadrzędną , zmierzającą do jego doskonałego poznania. Szkoła i środowisko rodzinne powinny łączyć się w swych dążeniach zmierzających do budzenia wrażliwości i ukazywania dziecku piękna języka ojczystego. To, w jakim stopniu młody człowiek nauczy się kochać i szanować język, którym się posługuje pozwoli mu na odkrywanie piękna, dobra, prawdy, miłości i przyjaźni w otaczającym świecie.           
     Celem konkursu jest kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego poprzez poznawanie i prezentację utworów z dorobku literatury polskiej oraz stworzenie możliwości do indywidualnej wypowiedzi artystycznej.  Hasłem przewodnim tegorocznych zmagań recytatorskich były słowa „Piękno poezji mieszka w każdej wrażliwej duszy”. Odbyły się one 2.03.2019  r. w naszej szkole.            

Z terenu gminy Luzino zgłosiło się łącznie 18 uczestników ze szkół podstawowych.                       

Komisja w składzie:

  1. P. Hanna Lesner  – przewodnicząca
  2. Natalia Kupska – członek
  3. Maja Krośnicka – członek

przyznała uczestnikom następujące miejsca i wyróżnienia:

w kategorii kl. I-III:

I miejsce- Paulina Plichta (SP Sychowo)

II miejsce – Antonina Turzyńska (SP Kębłowo)

III miejsce – Blanka Kreft (SP Wyszecino)

Wyróżnienie – Antonina Rosak (SP Luzino)

w kategorii kl. IV-VI:

I miejsce – Anna Stenka (SP Barłomino)

II miejsce –  Weronika Bladowska (SP Luzino)

III miejsce – Agata Doering (SP Luzino)

wyróżnienie – Lucjan Łukomski (SP Sychowo)

Zgodnie z regulaminem do etapu powiatowego zakwalifikowały się osoby, które zajęły I i II miejsca w każdej kategorii.

Organizatorzy składają podziękowanie wójtowi – Jarosławowi Wejer oraz Państwu Joannie i Arturowi Teclaf / Firma ARKABUD/ za wsparcie finansowe, które umożliwiło zakup nagród książkowych dla uczestników. Dziękują również kwiaciarni „Maranta” z Luzina, Pani T. Tempskiej /sklep spożywczy w Milwinie/, Państwu L. D. Jarzembińskim /sklep LEWIATAN w Sychowie/,  Kierownictwu sklepu TRIO w Sychowie – P. Agnieszce Kandziorra,  Państwu M. Z. Dargacz z Luzina za ofiarowanie artykułów potrzebnych do przygotowania poczęstunku dla recytatorów i do dekoracji sali konkursowej.

                                                                                                               Danuta Frankowska – Myszke

Kliknij tutaj aby przejść do galerii!!